Teksta izmērs
Kontrasts

Vasaras saulgrieži un Jāņi

Smaržo meijas, smalki smilgu un margrietiņu vainagi dejo ar brangiem ozolzaru vainagiem, visapkārt dzirkstī prieks, kādu var piedzīvot vien reizi gadā – naktī, kad latvietis visu nakti gaida gaismu austam. Tādēļ pīsim vainagus, dejosim, dziedāsim, kopā ielīgosim un gada īsākajās naktīs gaismu sagaidīsim dažādos pasākumos Rīgas centrā un apkaimēs.

Ielīgošanas un Jāņu pasākumi Rīgā

Zāļu tirgus

Lai ikviens rīdzinieks un pilsētas viesis varētu godam sagatavoties gada īsākajai naktij – Jāņu naktij – arī šogad Rīgā, Doma laukumā, 21. jūnijā, noritēs tradicionālais Zāļu tirgus. Zāļu tirgū, kā ierasts, acis priecēs skaistākās jāņuzāles, Jāņu vainagi un ziedu vītnes rotāšanai, būs iespēja iegādāties latviešu tradicionālās un mūsdienu lietišķās mākslas priekšmetus, zemnieku vasaras ražas veltes – gaļu, sieru, zivis, maizi, medu un vēl daudz ko citu. Tāpat Zāļu tirgū varēs atrast arī dabīgo kosmētiku, apģērbu, pirts lietas, rotaslietas un citus amatnieku darinājumus.

Uzzini vairāk

Jāņu nakts Grīziņkalnā

Ikviens tiek gaidīts Grīziņkalna parkā, kur gada īsāko nakti pavadīsim ar vainagu pīšanu, dziesmām, dančiem, Jāņu rotaļām un seno tradīciju iedzīvināšanu un apguvi. Programmā – muzikālās apvienības, tautas mūzikas grupas, folkloras kopas, aktivitātes visiem vecumiem un noskaņojumiem – uguns iedegšanas rituāls un danči līdz pat saullēktam.

Uzzini vairāk

Tradicionālie Jāņi Dzegužkalnā

Dzegužkalns ir augstākais Rīgas kalns un tradicionāli senākā Jāņu tradīciju vieta, kura vēsturiski minēta jau 18. gadsimtā kā iemīļota rīdzinieku līgošanas vieta. Pasākumā piedāvājam senās svētku tradīcijas: vainagu pīšanu, zīlēšanu, līgošanu un aplīgošanu, uguns svētīšanu, Jāņu godināšanu, saules pavadīšanu un sagaidīšanu. Īpaša vieta Dzegužkalnā tiek ierādīta Jāņuguns iedegšanas rituālam, latviešu rotaļām un dančiem.

Uzzini vairāk

Jāņu vakars Mežaparkā "Rīgas zaļumballe"

Zaļumballe ir skaists un skanīgs latviešu valodas vārds, kas joprojām tiek lietots, lai apzīmētu vasaras pasākumu brīvā dabā ar mūziku un dejām. Šī gada Jāņu vakaru aicinām pavadīt zaļumballes noskaņās, kur kaut ko sev tīkamu atradīs ikvienas paaudzes pārstāvji.

Uzzini vairāk